1. Anasayfa
 2. Oyun

En İyi Minecraft Teknik Modları

En İyi Minecraft Teknik Modları
9

En iyi Minecraft teknik modları, oyuncuların araştırmasını yapmış olduğu bir şey. Bu başlık altında sizlere en iyi Minecraft modlarını açıklıyor olacağız.

Minecraft, 2009 yılında Mojang tarafından geliştirilen ve 2014 yılında Microsoft’a satılan bir oyun. Sunduğu olanaklarla ön plana çıkan Minecraft, mod desteğine de yer veriyor. Hayatta kalma, mini oyun oynama ve mimarlık çalışmaları yapma gibi birçok şeyi mümkünleştiren bu oyun, harika modlara da sahip olmakta. Bu modları sizlere açıklamak isteriz.

En İyi Minecraft Teknik Modları

Bu içerikte teknik Minecraft modlarına ağırlık vereceğiz. Yazıda yer alan modlar şunlar:

 • Ender IO
 • Applied Energistics 2
 • Create
 • Mekanism
 • Thermal Expansion
 • Immersive Engineering
 • Tinkers Construct
 • RFTools
 • Extra Utilities
 • Industrial Craft

Ender IO

Ender IO, teknik açıdan birçok teknolojinin geliştirilmesinin mümkün olduğu bir oyun modu. Ender IO ile beraber yapılabilen şeylerden birisi enerji sistemleri. Kullanıcılar, çeşitli yöntemlerle enerji üreterek bu enerjiyi ürettiği makinelerde harcayabilmekte. Modun sunduğu bir diğer özellik ışınlanma sistemi. Enerji ile çalışan ışınlanma sistemi sayesinde uzak bir noktaya rahatlıkla ışınlanılabiliyor. Mod, bunun gibi daha pek çok özelliğe yer veriyor.

Applied Energistics 2

Kullanıcıların seveceği zorlu bir mod olan Applied Energistics 2, elektronik depolama merkezi kurmaya imkan tanıyor. Veri merkezi yönetmek isteyenler için bu mod, harika bir olanak sunmakta. Veri merkezinin amacı ise eşyaları elektronik ortama taşımak. Artık sandıklarda eşya bulma devri sona eriyor. Tek bir panel üzerinden tüm eşyalara ulaşılabiliyor. Tabii bunun için büyük bir çaba sarf etmek lazım. Modun zorlayıcı olduğunu bir kez daha belirtelim.

Create

En iyi Minecraft teknik modları arasında Create de bulunuyor. Create, estetik teknoloji üzerine yoğunlaşmış bir oyun modu. Makineler geliştirirken eğer estetik görünüme önem veriyor iseniz bu mod tam size göre. Moddaki makineler animasyona sahip olduğu için gerçekçi çalışıyor.

Mekanism

Mekanism, yüksek teknoloji makineler yapmak isteyenler için geliştirilen bir mod. Bu modun sunduğu birçok özellik yer almakta. Bunlardan birisi enerji sistemi. Kaliteli dokuya sahip bu modla birlikte kendinizi adeta laboratuvar ortamında hissedeceksiniz.

Thermal Expansion

Oyuncular, en iyi Minecraft teknik modları araştırmasında Thermal Expansion’a da rastlıyor. Thermal Expansion, enerji üretmek ve bu enerjiyi makinelerde kullanmak için yer alan bir mod. Enerji depolama imkanına da yer veren mod, teknolojide ilerlemek isteyenlerin önüne çıkıyor.

Immersive Engineering

Immersive Engineering, mühendislik ile uğraşmak isteyenler için birçok teknolojiye yer veriyor. Mühendis gibi makineler geliştirme olanağı sunan bu mod özellikle 1700’lü yılların temasını barındırıyor. Oyuncular, Immersive Engineering ile birlikte devasa makineler yapabilmekte.

En İyi Minecraft Teknik Modları

Tinkers Construct

Tinkers Construct, maden eritme amaçlı kullanılan bir eklenti. Oyuna yeni madenler de ekleyen bu modla maden eritip güçlü aletler elde edilebiliyor. Ayrıca mevcut madenler burada eritilince 2 kat daha fazla çıkıyor.

RFTools

RFTools, en iyi Minecraft teknik modları listesinde sunduğu özelliklerle karşımıza çıkmakta. Çeşitli makinelere yer veren bu mod, ilginç özelliklere de sahip. Örneğin modda boyut oluşturucu var. Boyut oluşturucu sayesinde yeni boyutlar üretip keşfetmek mümkün hale geliyor.

Extra Utilities

Otomasyonda gelişmeyi sağlayacak araçlar barındıran Extra Utilities 2, faydalı bir mod. Otomatik sistemler kurmak isteyenler bu moddan yararlanarak gelişebiliyor.

Industrial Craft

Industrial Craft, endüstriyel gelişmeler sağlayan bir mod. Önce dünyadaki madenler ve kaynaklar toplanıyor. Ardından bu kaynaklar işlenerek yeni teknolojiler geliştiriliyor. Modda nükleer enerji de mevcut.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (9)

 1. 09/04/2024

  Bu modlar arasında en güzel olanı nedir sizce? Tartışmaya açık bir konu!

 2. 01/04/2024

  Applied Energistics 2 daha iyi mi yoksa Create mi? Tartışmaya açık konu!

  • 01/04/2024

   Create, yaratıcılık ve işlevsellik konusunda Applied Energistics 2yi geride bırakır. Createin tasarım esnekliği ve mekaniklerindeki derinlik AE2nin önünde. Createin oyun deneyimine kattığı yenilikçi unsurlar tartışmasız bir şekilde onu daha iyi kılıyor.

 3. 10/02/2024

  Bu modlar arasında en iyisi Ender IO, sizce de öyle değil mi?

  • 10/02/2024

   Ender IO iyidir ama en iyisi olduğunu söylemek için çok erken. Her modun kendine göre artıları ve eksileri var. Kişisel tercih meselesi. Sizce en iyisi Ender IO olabilir ama benim için farklı olabilir. Tartışmalı bir konu.

 4. Ender IO ve Applied Energistics 2 arasında tercih yapmak zor! Siz hangisini tercih edersiniz?

  • 18/01/2024

   Ender IO ve Applied Energistics 2 arasında tercih yapmak zor olabilir ancak benim tercihim kesinlikle Applied Energistics 2den yana. Çünkü karmaşıklığı ve verimliliğiyle benim oyun deneyimimi bir üst seviyeye taşıyor. Siz ne düşünüyorsunuz?

 5. Create modu en iyisi, diğerleri gereksiz. – Sizce hangisi favoriniz?

 6. 29/08/2023

  Ender IO mu, Applied Energistics 2 mi? Tartışalım, önerilerinizi bekliyorum! #Minecraft #TeknikModlar #CezbeEdiciTartışma

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir