1. Anasayfa
 2. Bilgi

İett İstanbul Kart Bakiye Sorgulama

İett İstanbul Kart Bakiye Sorgulama

İett İstanbul Kart Bakiye Sorgulama sorusu, pek çok kişi tarafından merak edilen sorulardan bir tanesi olmuştur. Türkiye’nin en büyük şehri olma niteliğini taşıyan İstanbul, ulaşım konusunda burada yaşayanlara birçok alternatif sunmaktadır. Toplu taşıma araçları da bunlardan bir tanesidir. İett olarak adlandırılan ve milyonlarca kişi tarafından kullanılan bu sistem ulaşım konusunda büyük fayda sağlamaktadır. Bizler de bu yazımızda bu toplu taşıma aracını kullanırken bakiye sıkıntısı çekmeyi önleme adına bir yazı derledik. Aşağıdaki yazımızda iett İstanbul kart bakiye sorgulama işlemleri hakkında detaylı bilgileri bulabilirsiniz.

Kolay ve Ulaşılabilir Sistemler

Teknolojinin gelişmesini fırsat bilip türlü hizmetleri yürürlüğe geçiren İstanbul Büyükşehir belediyesi, ulaşımda yaşanabilecek sıkıntıları en azına indirmek adına çeşitli çalışmalar yapmaktadır. iett İstanbul kart bakiye öğrenme işlemi de en çok kullanılanlar arasındadır. Bunun için yapmanız gerekenler çok basit. İstanbul kart kullanıcıları için açılmış olan web sitesine tıklayarak ve gerekli bilgileri sisteme işleyerek üye olmanız gerekmektedir. Ardından İstanbul kart bilgilerinizi de sistemle paylaştıktan sonra para yükleme, kalan bakiye gibi birçok gerekli işlemleri kolaylıkla bu platform üzerinde gerçekleştirebilirsiniz.

Mobil Platformlar

Akıllı cep telefonlarınızdan da İett istanbul kart bakiye öğrenme işlemlerinizi gerçekleştirmeniz mümkün kılınmıştır. Bunun için telefonunuza yüklemeniz gereken çeşitli aplikasyonlar bulunmaktadır. Aynı tanımlama işlemlerini bu platformlar üzerinde de gerçekleştirerek kolaylıkla bakiye sorgulama, online yükleme işlemleri ve hata bildirimleri gibi birçok vakit kazandıran işlemi tek tık ile yapabilmeniz günümüz koşullarında mümkün kılınmaktadır.

İett İstanbul Kart Bakiye Sorgulama

İstanbul’da ikamet ediyor ve toplu taşıma araçlarını kullanmak istiyorsanız bir İstanbul karta sahip olmanız her açıdan işlerinizi kolaylaştıracaktır.  Bu karta sahip olduktan sonra ihtiyaç duyduğunuz kadar biniş hakkı için istenilen parayı, kartınıza transfer etmeniz gerekmektedir. Bu şekilde biniş ücretleri o karttan tahsil edilecektir. Bizler de bu yazımızda İett İstanbul kart bakiye sorgulama işlemleri konulu bir yazı yayınlayacağız. Mağduriyetleri ve istenilmeyen görüntüleri engellemek adına bilgiler yararlı olacaktır.

Sunulan Alternatif Çok

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, kartlara para yükleme ve İett İstanbul kart bakiye öğrenme işlemlerini kolaylaştırmak adına kullanıcılara birçok alternatif sunmaktadır. Bunların arasından en çok tercih edileni online platformlar üzerinden gerçekleştirilebilen işlemlerdir. İstanbul kartın web sitesine giriş yaparak bakiyenizi sorgulayabilir, para aktarma işlemleri yapabilir ve işlerinizi kolaylaştıracak diğer küçük bildirimleri görebilirsiniz.

Ya İnternet Yoksa

Yanınızda cep telefonunuz veya internet yoksa bilet matikler, iett gişeleri ve otomatik satış gişeleri aracılığı ile İstanbul kart kalan sorgulama işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilmeniz mümkün kılınmıştır. Bahsi geçen bu cihazlarda son teknoloji gelişimler mevcut durumda olup, engelli vatandaşlarımızın da kullanabilmesi amacından kabartmalar ve aynı zamanda sesli yardım özellikleri bulunmaktadır. Şehre yayılmış olan 197 bilet matik, 13 iett gişesi ve 145 otomatik satış makineleri sayesinde İstanbul’un neresinde olursanız olun kolaylıkla bu cihazlara erişim sağlayabilmeniz büyük şehir belediyesi tarafından sizlere mümkün kılınmaktadır.

İett Bakiye Sorgulama

İstanbul’da yaşayan insanların en büyük sorunu trafiktir. Bu sorunu hafifletmek için birçok toplu taşıma aracı şehrin birçok noktasına ulaşımı sağlamaktadır. Tramvaylar, metrolar, otobüsler, minibüsler, füniküler sistemler, deniz yolu taşımacılığı ve en son da Marmaray ile birlikte birçok toplu ulaşım sistemi İstanbul’da halkın hizmetine sunulmuştur. Ulaşım kolaylığının yanı sıra ücret ödeme konusunda da tek sistem oturtulmak istenmiştir. Sadece minibüslerde nakit para ile ulaşım yapılmaktadır. Diğer bütün toplu taşıma araçlarında iett kartlar kullanılmaktadır. Bu kartların yüklemeleri internet üzerinden veya belediyeler tarafından yetkilendirilmiş büfeler ve dolum merkezlerinden yapılmaktadır. Bu kartların bakiyelerini takip etmek gerekmektedir. Bu yüzden İett bakiye sorgulama yapmak önemlidir. Kartlarınızın bakiyesinin yetmemesi durumunda seyahat edemeyeceğinizden ve yetişmek zorunda olduğunuz yerlere geç kalmamak için bakiye sorgulama yapmanız çok önemlidir.

Akıllı telefonlar için uygulama olarak indirilebilen iett bakiye sorgulama:

Zaman sıkıntısını günümüzde birçok insan yaşamaktadır. İnsanlar artık birçok şeye yetişemediklerinden şikayet etmektedirler. Bu sebeple hayatımıza giren ve hayatımızı kolaylaştırmaya yarayan birçok uygulama ve kullanımlar insanların vazgeçilmezi haline gelmiştir. Bunlardan bir tanesi de Akıllı telefonlar için uygulama olarak indirilebilen iett bakiye sorgulama uygulamasıdır. İnternet üzerinden akıllı telefonlarınıza indirip, talimatlara uyacak şekilde hareket ettiğiniz zaman kolayca bakiye sorgulama yapabilirsiniz.

Büfelerden veya dolum noktalarından iett bakiye sorgulama:

Kartınızla birlikte yükleme yaptığınız yerlerden de bakiye sorgulama yapmanız mümkündür.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir