1. Anasayfa
 2. Mobil Uygulama

iPhone Arka Planda YouTube Müziği Nasıl Oynatılır

iPhone Arka Planda YouTube Müziği Nasıl Oynatılır
akilli telefon
3

Aynı anda iPhone’unuzda başka uygulamalar kullanırken YouTube’da şarkı çalmak ister misiniz? Arka planda youtube oynatmayı desteklemediğini de biliyor olabilirsiniz. YouTube uygulamasını kapatırsanız, videoyu arka planda oynatmayı durduracaktır. Bu, beğendiğiniz şarkılarınızı dinlerken iPhone’unuzdaki diğer uygulamaları kullanmanızı engeller.


YouTube, YouTube Music adlı müzik akışı için yapılmış başka bir uygulamaya sahiptir. YouTube Music aynı soruna sahip, yani arka planda müzik çalmayı desteklemiyor. Başka bir uygulamaya geçtiğinizde veya iPhone ekranınızı kilitlediğinizde şarkı duraklatılıyor. Her ne kadar YouTube için reklamsız deneyim ve çevrimdışı indirme ile birlikte arka planda youtube’a oynatma özelliği ekleyen bir premium abonelik mevcut olsa da, ücretli olduğu için bu seçeneği tercih etmek istemeyebilirsiniz.


Günümüzde YouTube, tüm müzik videolarının ve podcast’lerin kaynağıdır. Her yeni şarkı ilk olarak bu platformda yayınlanır. En sevdiğiniz şarkıları dinlemek için ilk tercihiniz olarak YouTube’u da kullanabilirsiniz, ancak bunları arka planda çalamadığınızda bu durum elverişsiz hale gelir. Premium abonelik almadan arka planda YouTube’u oynatmanıza yardımcı olabilecek basit bir geçici çözüm bulduk. Bu geçici çözüm yalnızca iPhone/iPad’de değil, aynı zamanda Android akıllı telefonlarda da çalışır.

iPhone’da Safari kullanarak arka planda YouTube nasıl oynanır?

Google Chrome gibi başka herhangi bir tarayıcıyı da kullanabilmenize rağmen, iPhone’unuza önceden yüklenmiş olarak geldiği için bu görev için Safari tarayıcısını kullanacağız. Bu geçici çözümde, Safari’de YouTube’un masaüstü sitesini istemeniz gerekir ve ardından iPhone ekranınız kilitliyken bile arka planda şarkı/müzik çalabileceksiniz. Bu adım adım kılavuz, tam olarak ne yapmanız gerektiğini gösterecektir.

 • iPhone’unuzda Safari uygulamasını açın – Safari tarayıcısı, Apple’ın tüm iPhone modellerinde önceden yüklenmiş olarak gelen resmi bir web tarayıcısıdır. Uygulama Menüsüne gidin ve Safari uygulamasını arayın. Uygulamayı bulduktan sonra, açmak için üzerine tıklamanız yeterlidir.
 • YouTube web sitesini ziyaret edin – En üstteki URL sekmesine YouTube web sitesi adresini girin veya Google’a gidin, YouTube yazıp arayın ve ardından web sitesini açın.
 • Masaüstü YouTube sitesi iste – Varsayılan olarak Safari tarayıcısı, YouTube web sitesinin mobil sürümünü açar. Bu sürümle arka planda oynatma yapamazsınız. YouTube’u arka planda oynatmak için YouTube’un masaüstü web sitesini talep etmelisiniz. Bunun için, URL sekmesinde sol üst köşedeki aA seçeneğine tıklayın ve ardından Masaüstü Web Sitesi İste seçeneğine tıklayın. Artık Safari, YouTube web sitesinin masaüstü sürümünü iPhone’unuza yüklemeye zorlayacaktır.
iphone masaüstü sitesi
 • Şarkıyı YouTube’da bulun ve çalın – Google hesabınıza giriş yaptığınızdan emin olun . Değilse, Oturum aç seçeneğini tıklayın ve Google Kimliğiniz ve şifrenizle giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra, YouTube’daki arama sekmesinde iPhone’unuzda arka planda çalmak istediğiniz şarkı adını veya müziği arayın. Arama sonuçlarından, oynatmak için videoyu tıklayın.
Safari masaüstü web sitesi
 • YouTube şarkısını iPhone’da arka planda youtube çalmaya devam etsin – Şarkı veya müzik YouTube’da çalmaya başladığında, iPhone’da ana ekranınıza gidin. Bu, şarkının çalınmasını durduracaktır. Arka planda yeniden başlatmak için Kontrol Merkezinize gidin ve müzik kontrol sekmesindeki oynat düğmesini tıklayın. Bu kadar.
İphoneda arka planda youtube

iPhone X, 11 ve sonraki sürümlerde Denetim Merkezi’ni açmak için ekranı sağ üst köşeden aşağı kaydırın. On iPhone SE , 8 ve önceki sürümleri, ekranın alt kenarından yukarı kaydırın.
Arka planda youtube oynatma seçeneklerinizi (duraklat ve oynat) iPhone’unuzdaki Bildirim Merkezi ve kilit ekranından da kontrol edebilirsiniz. YouTube, diğer uygulamaları kullansanız veya iPhone’unuzu kilitleseniz bile şarkıyı Safari tarayıcısında arka planda youtube çalmaya devam edecektir.

arkaplanda müzik oynatma youtube

YouTube Music Premium aboneliği edinin

YouTube, kullanıcıların türlere, sanatçılara, oynatma listelerine ve önerilere göre YouTube’daki şarkılara, remikslere, albümlere, canlı performanslara ve müzik videolarına göz atmasına olanak tanıyan YouTube Music adlı müzik akışı için özel bir uygulama başlattı . Bu uygulama hem iPhone hem de Android için kullanılabilir. Ücretsiz sürüm arka planda şarkı çalmanıza izin vermez, ancak bu özelliği elde etmek için premium abonelik satın alabilirsiniz.

YouTube Müzik Premium abonelik oldukça ucuz ve uygun fiyatlı. Ayda yalnızca 16.99 TL’ye reklamsız deneyim, arka planda müzik çalma ve çevrimdışı şarkı indirme özelliğinin keyfini çıkarabilirsiniz. YouTube şarkılarını iPhone’unuzda arka planda dinlemek istiyorsanız, bu tercih edebileceğiniz alternatif bir seçenektir. Önceki yöntem ücretsizdir ancak her seferinde Safari’de YouTube’un masaüstü sitesini talep etmeniz gerektiğinden uygulanabilir ve kullanışlı değildir.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (3)

 1. Bu yöntemle YouTube arka planda çalıyor ama Premium olmadan da mümkün değil mi?

 2. 01/12/2023

  Bu yöntem gerçekten işe yarıyor mu? Deneyen var mı? Tavsiye eder misiniz?

  • 01/12/2023

   Deneyen biri olarak kesinlikle tavsiye ederim. İşe yaradı mı demek! Kesinlikle sonuç alırsınız. Kendiniz deneyip görün, şüpheniz kalmayacak. Etkisine inanamayacaksınız!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir