1. Anasayfa
 2. Bilgi

Netflix’in En Komik 5 Dizisi

Netflix’in En Komik 5 Dizisi
13

Mizah anlayışımız, kendimizle ilgili en eşsiz özelliklerden biridir. Gerçeküstü müzikaller, sitcomlar ya da romantik komediler çoğu insanı eğlendirir ve keyifli vakit geçirmeyi sağlar. Aslında komik bulduğumuz şeyler görecelidir. Neyse ki Netflix’te o kadar çok harika komedi dizisi var ki, kendiniz için ideal olanı izleme şansı elde edebilirsiniz. Bu yazımızda, Netflix’in en komik dizileri arasından 5 öneri sunuyoruz!

Arrested Development

Arrested Development

Bu dizi modern bir komedi klasiği olarak öne çıkıyor. Dizinin baş karakterlerinden Michael, ailesinin şirketinden ayrılmak ve kendisine yeni bir hayat kurmak ister. Babası ise bir süre sonra sahtecilikten tutuklanır. Hal böyle olunca Michael’in planları askıda kalır. O günden sonra Michael ve birbirinden garip aile üyelerinin başından geçen olaylar, diziye konu oluyor.

Schitt’s Creek

Schitt’s Creek

Netflix’in en komik dizileri listemizde bir diğeri de Schitt’s Creek. Eugene Levy ve Catherine O’Hara, savurgan yaşam tarzlarını komik sonuçlarla küçültmek zorunda kalan varlıklı bir aileyi konu alan bu Kanada sitcom’unda başrolde. Dizi, bir anda bütün varlığını kaybeden bir ailenin hayatını konu alıyor. Ülkenin en popüler video kiralama şirketinin sahibi olan Rose ailesi, varlık içinde yaşarken hayatları altüst oluyor. Ellerinde kalan tek varlıkları ise kendilerine aile olan kasabalarıdır. Aile, bu kasabada yeni bir hayata başlıyor. Rose ailenin maceraları ise Schitt’s Creek ile eğlenceli bir şekilde anlatılıyor.

Sex Education

Sex Education

Netflix tutkunlarının en sevdiği dizilerden biri de şüphesiz ki Sex Education. Bu komedi dizisi, seksle ilgili tabu haline gelmiş konuların birçoğuna değiniyor. Dizinin baş kahramanı Otis, arkadaşları arasında yeraltı seks terapisi olarak biliniyor. Liseli bir grup gencin seks hakkındaki tasvirlerini komik şekilde ele alan dizi, başta gençler olmak üzere her yaştan insan için eğlenceli bir izleme deneyimi vadediyor.

Jane The Virgin

Jane The Virgin

Netflix’in en komik dizileri arasında yer alan Jane The Virgin, baş karakter Jane’in tuhaf, komik ve eğlenceli hikayelerine ayna tutuyor. Evlenene kadar bakire kalmaya yemin etmiş olan Jane, bir hastanenin hatası nedeniyle hamile kaldığını öğreniyor. Bu olay neticesinde yaşamını yeniden inşa etmek zorunda kalıyor.

Portlandia

Portlandia

Bütün bölümlerde neredeyse iki kişinin yer aldığı Portlandia dizisi, bir tür skeç yapımıdır. Bölümler genellikle 23-25 dakika sürüyor. Gün içinde derslerinize veya işinize kısa bir mola verip, komik bir dizi izlemek isterseniz, çok fazla zamanınızı almayan Portlandia harika bir seçenek. Hele ki, zeki ve komik diyaloglar bu dizinin en önemli özelliği!

Ateşli Sahneleriyle Etkileyen 5 Erotik Netflix Dizisi

En İyi Netflix Dizileri

Netflix’te İzleyebileceğiniz Seyahat Konulu Belgesel Film ve Diziler

En Dramatik 5 Netflix Dizisi

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (13)

 1. 13/04/2024

  Jane The Virgin kesinlikle en komik dizi değil, tartışmalı bir seçim olabilir.

 2. 12/04/2024

  Jane the Virgin kesinlikle en eğlenceli! Diğerleri de güzel ama o bir başka!

 3. Arrested Development neden komik bulunuyor anlamıyorum, benim için pek eğlenceli değil.

 4. Jane The Virgin, gerçekten komik mi? Diğerleri daha mı eğlenceli? Tartışalım!

 5. 14/02/2024

  Arrested Development kesinlikle en komik dizi! Diğerleri ona yetişemez bence. Siz ne düşünüyorsunuz?

 6. 08/02/2024

  Bu listeye The Office neden dahil edilmedi anlamıyorum, en komik dizilerden biri!

  • The Officeu komik bulman senin mizah anlayışına bağlı olabilir ama herkesin aynı fikirde olması gerekmiyor. Herkesin zevki farklıdır, bu yüzden herkesin favori dizileri de farklı olabilir. Kimileri için The Office komik olabilir ama herkes için değil. Herkesin tercihine saygı duymak lazım.

 7. 09/01/2024

  Arrested Development mi, Schitt’s Creek mi en komik? Tartışmaya açık! Yanlış mıyım?

 8. 30/12/2023

  Arrested Development kesinlikle en komik dizi, diğerleri yanında sönük kalıyor! Sizce de öyle mi?

 9. Sex Education, Jane The Virgin: Komik mi? Tartışılabilir, ama Arrested Development ve Schitts Creek daha komik!

 10. 13/11/2023

  Schitts Creek en komik dizi mi? Bence Jane The Virgin daha komik!

 11. Arrested Development gerçekten en komik mi? Bence Schitts Creek daha eğlenceli!

  • 29/10/2023

   Senin fikrine saygı duyarım, ama bence Arrested Developmentın mizahı eşsiz ve kesinlikle en komiklerden biri. Schitts Creek de güzel bir dizi tabii ama benim tercihim açıkça Arrested Developmentdan yana. Herkesin zevki farklıdır sonuçta.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir