1. Anasayfa
 2. Belgesel

Netflix’te İzleyebileceğiniz Seyahat Konulu Belgesel Film ve Diziler

Netflix’te İzleyebileceğiniz Seyahat Konulu Belgesel Film ve Diziler
netflixte izleyebileceginiz seyahat konulu belegesel dizi film
8

Netflix, platforma üye olan kişilerin internete bağlı cihazlarda reklam olmadan dizi, film ve belgesel izleyeceği yayın hizmetidir. Belgesel, konular üzerinde yapılan araştırma ve sonuçları izleyiciye anlatan sinema yöntemidir. Soğuk kış ayları ve pandeminin de etkisiyle kısıtlamalar nedeniyle, ihtiyaçlarımız ve işimiz haricinde dışarı çıkmıyoruz. Kısıtlama günlerini değerlendirmek için, Netflix’te izleyebileceğiniz seyahat konulu belgesellerden birini izleyebilirsiniz.

Kış aylarının gelmesi ve havaların soğumasıyla birlikte, yapabileceğiniz en iyi aktivitelerden bir tanesi de belgesel izlemektir. Koltuğunuza kurulun, çayınızı, mısırınızı alın ve battaniyenizi üzerinize çekin. Covid19 (korona virüs) ve soğuk günler nedeniyle seyahat edemiyorsanız, heyecanınızı belgesel izleyerek yatıştırabilirsiniz. Netflix’te seyahat konulu, ilham veren, ufkunuzu genişleten kaliteli belgeseller mevcuttur.

Expedition Happiness

Expedition Happiness

Film yapımcısı Felix Starck ve müzisyen Selima Taibi tarafından 2017 yılında çekildi. Belgesel film yapımcılarının seyahate çıkmadan önce alınan ikinci el okul otobüsünü ilgi çekici eve çevirirler. Yolculuk Almanya’dan başlar. Kanada, Meksika ve Amerika arasındaki yolculuğu anlatan sürükleyici bir belgeseldir. 1 saat 36 dakika süren belgeselde Amerika’nın benzersiz güzelliklerini gözlemleyebilirsiniz.

Jack Whitehall Travels With My Father

Jack Whitehall Travels With My Father

Ünlü İngiliz komedyen Jack Whitehall ile uyumsuz özelliklere sahip babası Michael ile birlikte yola çıkarlar. Phuket ve Kamboçya gibi uzak doğu ülkelerini ziyaret edeler. Dünyanın dört bir yanını keşfeden Jack Whitehall ve Michael, uzak doğu ülkelerinden sonra Almanya, Romanya ve Türkiye (İstanbul’a) da gelirler. 3. sezonu oynayan belgesel de Jack ve babası Michael Amerika turlarına devam ediyor.

Salt Fat Acid Heat

Salt Fat Acid Heat

Yıllarını Chez Panisse’de aşçılığa veren Samin Nosrat, yemeğin en önemli malzemelerine sahip tuz, yağ, asit ve ısı olduğunu anlatan bilgileri anlatan kitap yapmaya karar verir. Samin Nosrat 2018 yılında yemeklerin en önemli malzemelerin kullanıldığı mutfakları anlatan 4 bölümlük belgesel çeker.

Belgeselin birinci bölümünde İtalya yağı, ikinci bölümünde Japonya tuzu, üçüncü bölümünde Meksika asidi ve dördüncü bölümde Amerika’da yemek ısısını anlatılmaktadır. Nosrat’ın gittiği ülkelerin doğasını izlerken, bir yandan da yemeklerin püf noktalarına varabilirsiniz.

Monty Don’s Italian Gardens

Monty Don’s Italian Gardens

2011 yapımı olan belgeselde, İtalya’nın eşsiz ve benzersiz bahçeleri anlatılmaktadır. İngiltere’de bahçecilik uzmanı ününe sahip Monty Don, Rönesans döneminde öne çıkan Roma, Floransa, Napoli ve göller bölgesindeki bahçeleri gezerek seyahat meraklılarına anlatıyor.

Paul Hollywood’un Büyük Avrupa Gezisi

Paul Hollywood’un Büyük Avrupa Gezisi

Yarı zamanlı yarışçı olan ünlü şef Paul Hollywood’un 2017 yılında çektiği muhteşem belgesellerden biridir. Otomobiliyle seyahate çıkan Paul, Avrupa ülkeleri olan İtalya, Almanya, Fransa’nın muhteşem manzaralarını gezer.

Footprints The Path Of Your Life

Footprints The Path Of Your Life

İlham verici özelliğe sahip 2015 yapımı belgeselde 800 kilometrelik seyahat anlatılıyor. 10 adam Arizona’dan Santiago’ya doğru yola çıkar. Yürüyerek yapılan bu seyahat 40 gün sürer. Bu süreçte seyahat eden 10 adam güç, deneyim ve inançlarını sınamış oluyorlar. Fransa’dan başlayan uzun soluklu bu yolculuk, İspanya’nın Santiago’da ki Campestela şehrinde sona erer. 40 gün süren seyahatte eşsiz doğa manzaralarını seyredebilirsiniz.

Somebody Feed Phil

Somebody Feed Phil

Gastronomi kültürünü sevenlerin izleyebileceği eşsiz bir belgeseldir. Başarılı yapımcı Phil Rosenthal, dünyanın her bir yerini gezerek, ülkelerin gastronomi kültürlerini anlatır. Bangkok, Tel Aviv, Lizbon, New Orleans, Kopenhag, Dublin gibi birçok ülke ve şehrin gastronomi kültürlerini yakından tanıyabilirsiniz. Ülke ve şehirlerin hem gastronomi kültürlerini, hem de doğal güzelliklerini inceleyebilirsiniz.

Journey To Greenland

Journey To Greenland

İki Fransız arkadaş Thomas Grönland’da ki babalarını ziyaret etmek için yola çıkar. 1 saat 38 dakika süren bu belgeselde; karlarla kaplı ülkenin manzarası ve kültürüne sahip insanları izleyebilirsiniz.

Conan Without Borders

Conan Without Borders

Her biri 40 dakika olan belgesel 8 bölümden oluşuyor. Ünlü komedyen Conan O’Brien mizah yeteneğini, dünyada yaptığı seyahatlere aktarıyor. İnsanları hem güldürüp, hem de gezmelerine imkân tanıyor. Komedyen Conan belgeselde Japonya, Küba, Afrika, Güneydoğu Asya, Amerika ve Avrupa ülkelerini geziyor.

Dark Tourist

Dark Tourist

Diğer seyahat belgesellerinden oldukça farklıdır. Yapımcı David Farrier tarafından 2018 yılında çekilen belgeselde, doğal güzellikler yerine korkunç ve tehlikeli yerler anlatılmaktadır. Farrier, Meksika’da Aziz Ölüm Tarikatı’nın kurucusunu ziyaret ederek, şeytan çıkarma ayinine katılıyor. Tsunami’de zarar görmüş, radyasyon tehlikesi bulunan Japonya’da ki termik santrali geziyor. Şeytan çıkarma ayini ve termik santral ziyaretinin dışında, Latin Amerika, Güneydoğu Asya ve Avrupa ülkelerinin korkunç ve tehlikeli yerlerini gezerek seyahatini bitiriyor.

Ateşli Sahneleriyle Etkileyen 5 Erotik Netflix Dizisi

En İyi Netflix Dizileri

En Dramatik 5 Netflix Dizisi

Netflix’in En Komik 5 Dizisi

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (8)

 1. Monty Donun İtalyan Bahçeleri belgeseli herkesin favorisi olabilir mi? Tartışalım!

 2. 12/04/2024

  Monty Donun İtalyan bahçeleri bence en ilginç. Diğerleri sıradan gibi görünüyor.

  • 12/04/2024

   Senin fikrine saygı duyuyorum ama bence her bahçenin kendine özgü bir güzelliği var. Her biri farklı kültürleri ve tarzları yansıtıyor. Belki diğer bahçeleri daha derinlemesine keşfetmeye değer bulursun. Keyifli bahçe gezileri dilerim!

 3. Jack Whitehallin babasıyla seyahat etmesi ilginç ama ne zaman yeni sezon gelecek acaba?

  • 12/04/2024

   Jack Whitehallin babasıyla seyahat etmesi sadece ilginç değil, aynı zamanda eğlenceli ve samimi bir deneyim sunuyor. Yeni sezonun ne zaman geleceği konusunda sabırsızlanıyorum, umarım yakın zamanda duyuru yaparlar. Bu ikilinin maceralarını görmeyi dört gözle bekliyorum!

 4. Salt Fat Acid Heat gerçekten lezzetli mi yoksa abartılı mı? Siz ne düşünüyorsunuz?

 5. Expedition Happiness favori seyahat belgeselim, senin favorin hangisi? Fikirleriniz neler?

 6. 03/09/2022

  Netflix içerikleri hakkında öneriler güzel olmuş özetlerini okuduğum kadar vakit geçirmek için güzel filmlere benziyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir